Kvalitné oblečenie PeKaM  |  DOPRAVA ZADARMO už od 100 €.

Váš nákupný košík je prázdny

20.11.2023 Pracujete v prostredí s nízkymi teplotami? Zdravotné problémy prichádzajú práve od nôh

Práca v chladných podmienkach často znamená boj s nepohodlím spôsobeným zimou, ktoré sa najviac prejavuje na nohách. Nájsť vhodnú obuv, ktorá zabezpečí ochranu a teplo, môže byť náročné. Zhrnuli sme pre vás kľúčové informácie o tom, ako si zvoliť správnu obuv pre prácu v chladných pracovných podmienkach.

Základ sú ponožky

Nikdy nepodceňujte význam izolačnej vrstvy medzi vašimi nohami a obuvou. Pracovné ponožky by mali byť odolné, aby vydržali dlhodobé trenie počas práce. Lacné a tenké ponožky, ktoré sa po mesiaci stávajú nepoužiteľnými kvôli stenčeniu tkaniny alebo dieram, sú teda vylúčené.

V našej ponuke pracovných ponožiek nájdete množstvo variant, či už podľa veľkosti, hrúbky materiálu alebo dĺžky. V zimných mesiacoch odporúčame voliť ponožky z hrubších materiálov, ktoré vás ochránia pred omrznutím alebo stuhnutím prstov na nohách.

 

Pracovná obuv do zimných ale suchých prostredí

Pracovná obuv by mala byť robustná a pohodlná a mala by spĺňať normy a požiadavky podľa vašej pracovnej činnosti. Rôzne typy pracovnej obuvi, ako sú členkové topánky, holeňové topánky alebo zimné zateplené topánky s kompozitnou špicou alebo bez nej, môžu byť vhodné pre suche zimné podmienky. Každý typ sa líši najmä výškou obuvi, od členka až po holeň. Pracovné podmienky v chladnom prostredí, či už suchom alebo mokrom, vyžadujú zvláštnu pozornosť pri výbere zimnej obuvi.

Šmykné pracovné prostredie 

Pracovné prostredie, kde panuje chlad a vlhkosť, je jedným z najrizikovejších. Je tu riziko, že sa pošmyknete a zraníte sa, čo nikto nechce. V takom prípade je vhodné zvoliť obuv, ktorá je rovnaká ako suchá obuv, ale súčasne spĺňa normu, ktorá vyžaduje protišmykovú podrážku a vodeodolný povrchový materiál.

Obuv do mokrého prostredia

Gumené čižmy sú často preferovanou voľbou pre mokré prostredie. Ak máte obavy z chladu, môžete si vybrať čižmy s vložkami, ktoré poskytnú vašim nohám ideálnu tepelnú izoláciu. Ponúkame však aj gumené čižmy s integrovaným zateplením, takže nie je potrebné dokupovať zateplené vložky.

 

Impregnácia topánok

Ak obuv nie je vodotesná, je možné ju ošetriť špeciálnym impregnačným sprejom. Tento sprej vytvorí na povrchu obuvi izolačnú vrstvu, ktorá zabraňuje prenikaniu vody. Impregnáciu odporúčame pre všetky typy obuvi, ktoré nie sú vodotesné. Pri textilnej obuvi je dôležité venovať zvláštnu pozornosť oblasti švov

Pohodlie na prvom mieste

Ak pracujete v extrémne chladných podmienkach a potrebujete nosiť hrubé ponožky alebo dokonca dva páry ponožiek, je vhodné zvoliť obuv o jedno číslo väčšiu. Dôvodom je, že pridaním niekoľkých milimetrov prostredníctvom dvoch hrubších vrstiev môže obuv nesedieť tak, ako by ste očakávali. Nezabudnite, že pohodlie je na prvom mieste.