Kvalitné oblečenie PeKaM  |  DOPRAVA ZADARMO už od 100 €.

Váš nákupný košík je prázdny

31.01.2024 Spôsoby ako ušetriť na nákladoch na firemné pracovné odevy

Pracovné odevy sú kľúčovou súčasťou každej firmy, pretože prispievajú k vytvoreniu jednotného a profesionálneho vzhľadu zamestnancov. Avšak, náklady na poskytovanie týchto odevov môžu byť pre podniky, najmä tie s veľkým počtom zamestnancov, finančne náročné. Našťastie, existujú stratégie, ako minimalizovať výdavky na firemné pracovné odevy, bez toho aby bola ohrozená ich kvalita alebo bezpečnosť.

Ako ušetriť na nákladoch pri väčšom odbere pracovného oblečenia či doplnkov

Hromadný nákup pracovných odevov je efektívnou taktikou pre firmy, ktoré sa snažia minimalizovať náklady na poskytovanie firemných uniforiem. Dodávatelia často poskytujú zľavy pri veľkoobchodných nákupoch, čo môže významne znížiť jednotkové náklady. Kúpou veľkého množstva pracovných odevov naraz môžu firmy tiež znížiť počet potrebných objednávok, čo šetrí čas a redukuje administratívne náklady.

Na našej webovej stránke nájdete zľavy, ktoré sú určené podľa celkovej hodnoty vášho nákupu. To znamená, že čím viac objednáte pracovného oblečenia alebo pracovných pomôcok pre vašu firmu, tým vyššia môže byť zľava na celkovú sumu vašej objednávky. Maximálna možná zľava môže dosiahnuť až 11 % z celkovej sumy nákupu, čo môže predstavovať značné finančné úspory. Avšak, zamerajte sa na objednanie iba takého množstva, ktoré skutočne potrebujete. Odporúča sa robiť hromadné nákupy v intervaloch od 6 mesiacov do 1 roka.

Kvalita nad kvantitou pri pracovnom oblečení

Pri nákupe pracovného oblečenia môžu nastať dve situácie. Prvá situácia zahŕňa nákup lacných pracovných odevov za atraktívnu cenu. Tieto odevy však často nie sú vyrobené z odolných materiálov, a preto môžu po krátkom čase stratiť svoju funkčnosť a stať sa nepoužiteľnými. To potom vedie k potrebe opakovaného nákupu, čo môže byť častejšie, ako by ste očakávali.

Druhá situácia predstavuje nákup kvalitnejších pracovných odevov z vyššej cenovej kategórie. Tieto odevy sú vyrobené z kvalitných materiálov a disponujú funkčnými vlastnosťami, čo zabezpečuje pohodlné a odolné oblečenie pre pracovníkov. Ich životnosť je oveľa dlhšia ako pri lacnejších variantoch, takže sa nemusíte obávať častého nákupu rovnakého tovaru.

Pri nákupe pracovného oblečenia je dôležité správne vybrať jednotlivé kusy. Je potrebné zohľadniť materiál a jeho hrúbku, detaily ako dvojité prešitie alebo kovové zapínanie a mnoho ďalších aspektov. Hoci pri nákupe zaplatíte viac ako pri lacnejších odevoch, v dlhodobom horizonte ušetríte náklady na nákup pracovného oblečenia.

Správna starostlivosť o pracovné odevy

Správna starostlivosť a údržba pracovného odevu je kľúčová pre predĺženie životnosti odevu a zníženie potreby častých výmen, čo môže výrazne znížiť celkové náklady na firemné pracovné odevy. To, ako dokážete predĺžiť životnosť pracovného oblečenie, vám poskytujeme v nasledujúcich tipoch.

1. Dodržiavajte pokyny na pranie

Rôzne typy tkanín majú rôzne inštrukcie pre pranie a sušenie. Je nevyhnutné dôkladne si preštudovať pokyny na pranie uvedené na štítku každého kusu pracovného odevu a dodržiavať ich, aby sa predišlo poškodeniu alebo predčasnému opotrebeniu odevu. To môže zahŕňať pranie pri nízkej teplote, ručné pranie alebo zákaz sušenia v sušičke.

2. Pravidelné odstraňovanie hlbokých škvŕn

Škvrny na pracovnom odeve je potrebné ošetriť čo najskôr, aby sa zabránilo usadzovaniu nečistôt. Je vhodné použiť odstraňovač škvŕn, ktorý je kompatibilný s daným typom tkaniny, a striktne dodržiavať jeho pokyny. Bielidlo sa odporúča vynechať, pretože môže tkaninu oslabiť a spôsobiť zmenu jej farby.

3. Opravy poškodených kusov

Predtým, ako sa rozhodnete vyraďovať kus pracovného oblečenia kvôli jeho defektom alebo poškodeniu, zvážte, či sa nedajú opraviť. Môže ísť len o zašitie diery alebo prišitie gombíka. Malé poškodenia alebo trhliny na pracovnom odeve by mali byť opravené čo najskôr, aby sa predišlo ich zväčšeniu a ďalšiemu poškodeniu. Opravy je možné vykonať doma alebo u profesionálneho krajčíra. Až v prípade, ak má pracovný odev nejaké poškodenie, ktoré sa nedá opraviť, by mal byť vymenený.