Kvalitné oblečenie PeKaM  |  DOPRAVA ZADARMO už od 100 €.

Váš nákupný košík je prázdny

Blog

03.04.2024 Bezpečne a Pohodlne: Ako Vybrať Ideálnu Pracovnú Obuv

Pracovná obuv je základnou súčasťou pracovného odevu, či už ide o stavenisko, sklady, továrne alebo kancelárie. Správna pracovná obuv nielenže poskytuje ochranu pred možnými úrazmi, ale aj zabezpečuje pohodlné prostredie pre dlhodobé používanie. Pri výbere pracovnej obuvi je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových faktorov, ktoré zahŕňajú bezpečnosť, pohodlie, typ pracovného prostredia a typ obuvi.

čítať viac

31.01.2024 Pracovné rukavice – čo znamenajú symboly na rukaviciach?

Ponuka trhu s pracovným vybavením je plná rôznych typov pracovných rukavíc, ktoré sú navrhnuté na konkrétne účely a poskytujú ochranu pred rôznymi rizikami. Od rukavíc odolných voči vysokým teplotám, cez protiporézne až po jednorazové rukavice - nájdete tu všetko, čo potrebujete. Ale viete určiť, na aký účel sú pracovné rukavice určené podľa označení a symbolov, ktoré sa na nich nachádzajú? V tomto článku vám predstavíme niektoré zo základných symbolov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o kúpe vhodných pracových rukavíc.

čítať viac

31.01.2024 Spôsoby ako ušetriť na nákladoch na firemné pracovné odevy

Pracovné odevy sú kľúčovou súčasťou každej firmy, pretože prispievajú k vytvoreniu jednotného a profesionálneho vzhľadu zamestnancov. Avšak, náklady na poskytovanie týchto odevov môžu byť pre podniky, najmä tie s veľkým počtom zamestnancov, finančne náročné. Našťastie, existujú stratégie, ako minimalizovať výdavky na firemné pracovné odevy, bez toho aby bola ohrozená ich kvalita alebo bezpečnosť.

čítať viac

31.01.2024 Pracovná prilba

  Pracovné prilby sú klasifikované ako osobné ochranné prostriedky. Existujú určité profesie, kde ich použitie vyžaduje zákon a rôzne predpisy. Úlohou pracovnej prilby je chrániť hlavu pred padajúcimi objektmi a nárazmi. Prilba môže byť vybavená špeciálnymi príslušenstvami, ktoré sú potrebné pre danú pracovnú činnosť.

čítať viac

31.12.2023 Reflexné pracovné odevy pre prácu na cestách

Bezpečnosť je kľúčovým faktorom pri práci na ceste. Toto pravidlo platí pre všetkých pracovníkov, ktorí vykonávajú svoje povinnosti na cestách alebo v ich tesnej blízkosti, a to aj za slabého osvetlenia alebo v tme. Je nevyhnutné, aby boli dobre viditeľní, či už ide o stavebných pracovníkov, cestárov, záchranárov alebo hasičov. Aby sa zabezpečila ich bezpečnosť, je dôležité, aby boli viditeľní pre všetkých účastníkov cestnej premávky, vrátane chodcov. K tomu najlepšie poslúžia reflexné pracovné odevy v žiarivých farbách.

čítať viac

31.12.2023 Výber spravnej ochrany sluchu pri práci

V hlučných prostrediach je kľúčové dbať na ochranu sluchu. Nadmerný hluk môže mať negatívny vplyv na zdravie sluchu, preto je dôležité vedieť, ako si vybrať správnu ochranu pre dlhodobé zachovanie kvality sluchu.

čítať viac

23.12.2023 Ochranné pomôcoky pri domácich renováciách

Pri renovácií v domácnosti je bezpečnosť tak isto kľúčová ako na profesionálnom pracovisku. Hrozby a riziká, ako sú chemikálie, ťažké a ostré objekty alebo prachové častice, sú rovnako prítomné. Preto je dôležité venovať dostatočnú pozornosť výberu a používaniu ochranných pomôck pri renovácii vášho domova. 

čítať viac

30.11.2023 Obuv s oceľovou a mäkkou špičkou

Pracovná obuv je kľúčovým prvkom osobnej ochrany v mnohých priemyselných sektoroch. Ich úlohou nie je len chrániť nohy pred nebezpečnými látkami, ale aj predchádzať úrazom na pracovisku. Výber správneho typu pracovnej obuvi môže byť však zložitý, najmä keď sa rozhodujete medzi oceľovými a mäkkými špičkami. Hoci oba typy poskytujú ochranu, ich vlastnosti a výkon sa líšia.

čítať viac

29.11.2023 Práca s chemickými a horľavými látkami? Ako sa chrániť ?

Manipulácia s chemickými a horľavými látkami je neoddeliteľnou súčasťou mnohých priemyselných odvetví. Tieto látky sa využívajú v širokom spektre prostredí, od laboratórií a chemických závodov, cez priemyselné výrobné linky, až po čističky odpadových vôd. Avšak, práca s týmito látkami si vyžaduje dodržiavanie prísnych bezpečnostných predpisov, aby sa minimalizovalo riziko pre zamestnancov a životné prostredie. 

čítať viac

20.11.2023 Pracujete v prostredí s nízkymi teplotami? Zdravotné problémy prichádzajú práve od nôh

Práca v chladných podmienkach často znamená boj s nepohodlím spôsobeným zimou, ktoré sa najviac prejavuje na nohách. Nájsť vhodnú obuv, ktorá zabezpečí ochranu a teplo, môže byť náročné. Zhrnuli sme pre vás kľúčové informácie o tom, ako si zvoliť správnu obuv pre prácu v chladných pracovných podmienkach.

čítať viac

30.10.2023 Ochrana a bezpečnosť pri práci - pracovné oblečenie

Odevy patria medzi neodmysliteľné súčasti našich životov. Okrem toho, že nás ochraňujú pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, zohrávajú aj iné dôležité úlohy.

čítať viac

04.10.2023 Ochranné okuliare: Zachovajte zrak a bezpečnosť na prvom mieste

Ochranné okuliare sú neodmysliteľnou súčasťou pracovnej výbavy v mnohých odvetviach a pracovných prostrediach. Ich úlohou je chrániť oči pred rôznymi nebezpečenstvami, ako sú letiace čiastočky, chemické látky a iné riziká, ktoré môžu ohroziť zrak pracovníkov. V tomto stručnom článku sa pozrieme na dôležitosť ochranných okuliarov, ich výhody a niektoré trendy v tejto oblasti.

čítať viac

04.10.2023 Ochranné prilby na hlavu - prečo sú dôležité?

Vo svete bezpečnosti na pracovisku je ochrana hlavy základnou ochranou pred možnými nebezpečenstvami. Od predmetov padajúcich zhora až po náhle nárazy, bezpečnostné prilby zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane zdravia zamestnancov. Tento článok stručne skúma význam ochrany hlavy v rôznych pracovných prostrediach. Samozrejme je potrebné k pokrývke hlavy aj podbradník a adaptér pre čo najväčšiu efektivitu.

čítať viac

04.10.2023 Pracovná obuv: Bezpečnosť a pohodlie pri práci

Pracovná obuv je neoddeliteľnou súčasťou osobnej ochrany a bezpečnosti na pracovisku. Ochrana nôh pri práci je kľúčová, pretože nám umožňuje vyhnúť sa zraneniam a potenciálnym nebezpečenstvám. V tomto článku si prejdeme dôležité aspekty týkajúce sa pracovnej obuvi.

čítať viac

04.10.2023 Voľnočasové pracovné oblečenie: Získajte štýl a komfort v každej sezónne

Ak hľadáte pohodlné a štýlové oblečenie pre svoj voľný čas, máte na výber z rôznych kategórií, ktoré vám poskytnú komfort a štýl počas celého roka. Nižšie si prejdeme niektoré z týchto kategórií voľnočasového oblečenia a ako vám môžu pomôcť vyzerať dobre a cítiť sa pohodlne v každej sezóne.

čítať viac

04.10.2023 Aké pracovné rukavice si vybrať?

Pracovné rukavice sú neoddeliteľnou súčasťou pracovnej výstroje v mnohých odvetviach. Správne vybrané rukavice môžu chrániť ruky pred rôznymi nebezpečenstvami a zabezpečiť komfort počas pracovného dňa. V tomto článku si rozoberieme rôzne typy pracovných rukavíc, ako sú celokožené, textilné, polomáčané/celomáčané, zváračské, jednorázové, špeciálne a zimné, a na to, ako si vybrať ten správny typ pre vaše potreby.

čítať viac

25.08.2023 Aké zváračské rukavice si vybrať a na čo si dať obzvlášť pozor?

Pri zváraní je ochrana pracovníka nevyhnutná, a jedným z dôležitých prvkov tejto ochrany sú zváračské rukavice. Správne zvolené rukavice môžu minimalizovať riziko zranenia, popálenín alebo iných nepríjemných následkov spojených so zváraním.

čítať viac

09.08.2023 Kedy a ako často by mal zamestnávateľ poskytnúť pracovné odevy zamestnancom?

Zistite, ako zákony na Slovensku riešia otázku pracovného oblečenia pre zamestnancov. Článok sa zaoberá frekvenciou a povinnosťami zamestnávateľov pri poskytovaní odevov.

čítať viac

chut Kvalitný tovar
protein Kamenná predajňa v Námestove
ECO Široký výber pracovnécho oblečenia